Prtner serwisu - kobieta.wp.pl Znajdź sklep

Dzięki tym nawykom pokonasz zmarszczki!

Udostępnij Tweetnij Wykop
To, jak szybko na naszej skórze pojawią się zmarszczki, uzależnione jest nie tylko od uwarunkowań genetycznych jakie otrzymaliśmy od naszych przodków, ale też od czynników środowiskowych. Starzeniu się skóry sprzyjają dym papierosowy, stres czy zanieczyszczenia. Również niewłaściwe nawyki – i to nie tylko te pielęgnacyjne – mogą nasilać problem.

1. Sposób, w jaki zmywasz makijaż
Podczas wieczornego demakijażu zmywamy zarówno make-up, jak i zanieczyszczenia czy sebum, które nagromadziły się na naskórku w ciągu całego dnia. Zatykają one pory, a także napędzają powstawanie wolnych rodników, przyczyniających się do rozpadu kolagenu i elastyny. Dokładnie oczyszczenie skóry pozwoli jej oddychać, a substancje aktywne kremu wspomogą naturalny proces regeneracji, który następuje właśnie w trakcie snu. Skórę najlepiej oczyszczać delikatnymi, ale skutecznymi kosmetykami, np. płynem micelarnym. Zmywamy ją tak długo, aż wacik będzie całkiem czysty.

Źródło: Shutterstock.com

2. Sposób, w jaki nakładasz krem
Krem zawsze nanosimy na dokładnie oczyszczoną i stonizowaną twarz, najlepiej delikatnie wilgotną, tylko wtedy ma szansę wniknąć w głąb naskórka. Więcej nie znaczy lepiej – użyj takiej ilości kremu, jakiej potrzebujesz. Delikatnie rozprowadź go opuszkami na całej twarzy, uważając, by nie podrażnić jej paznokciami. W tym celu wykonuj kuliste ruchy do góry, starając się nie rozciągać skóry, a następnie wklep produkt, który się jeszcze nie wchłonął w skórę.
Na szczególną uwagę zasługują okolice oczu. Delikatna skóra tej części twarzy nie lubi rozciągania, stąd produktów nigdy nie wcieramy. Krem pod oczy nanieś na opuszek palca i zrób nim kilka małych kropek wzdłuż kości oczodołu. Produkt wklep w skórę, używając wszystkich palców poza kciukiem.

Źródło: Shutterstock.com

3. Sposób, w jaki śpisz
Nie od dziś wiadomo, że nic nie wpływa tak dobrze na wygląd skóry, jak odpowiednia ilość snu. Jednak w wyniku wciskania twarzy w poduszkę, podczas spania na brzuchu lub na boku, mogą pojawiać się na niej tzw. zmarszczki senne. Regularne ich utrwalanie przez kilka godzin każdej nocy powoduje przyspieszenie i nasilenie powstawania załamań na skórze. Z czasem, gdy skóra traci swoją elastyczność i jędrność, coraz trudniej wrócić jej do punktu wyjścia.

Źródło: Shutterstock.com

4. Sposób, w jaki układasz usta
Palenie papierosów przyspiesza procesy starzenia się przede wszystkim ze względu na wdychane wraz z dymem substancje smoliste i nikotynę. Prowadzą one do przewlekłego niedotlenienia skóry i zmniejszenia produkcji włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jakość i elastyczność skóry. Są również powodem zanikania włókien elastynowych, co sprzyja pojawianiu się zmarszczek, szczególnie tych w okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza).

Ale występowaniu załamań skóry w tych okolicach pomaga także częste układanie ust w dziubek podczas zaciągania się. Podobnie jak w przypadku zmarszczek sennych, uczymy wtedy naszą skórę tworzenia sieci drobnych zmarszczek wokół ust. To samo dzieje się, gdy np. pijemy przez słomkę. Nie dajmy się jednak zwariować, utrzymanie ust w pozycji bez grymasu jest po prostu niemożliwe! Postarajmy się wyeliminować jedynie te ruchy marszczenia ust, które są nadmiarowe i zbędne.

Źródło: Shutterstock.com

5. Sposób, w jaki dbasz o oczy
Jeśli niedowidzisz lub nosisz nieodpowiednie okulary przeciwsłoneczne, wtedy często mrużysz oczy, pracując w ten sposób na tzw. lwią zmarszczkę (pionowa linia między brwiami) oraz kurze łapki. Zadbaj więc nie tylko o zdrowie swoich oczu, ale też o profilaktykę przeciwzmarszczkową. Nawet na małe słońce zakładaj okulary, które zapewnią profesjonalną ochronę przed promieniowaniem UV, np. te marki Solano. Są wykonane z najwyżej jakości materiałów i dostępne w przystępnej cenie. Jeśli to koniecznie, udaj się także do okulisty, który wybierze odpowiednie dla ciebie szkła korekcyjne.

SOLANO

Udostępnij Tweetnij Wykop