Znajdź sklep

Modnie i komfortowo. Jak dobrać okulary, by zadbać o wzrok i dobrze wyglądać?

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przyciągają uwagę, podkreślają atuty i dodają uroku – okulary dawno przestały być przykrą koniecznością. Mnogość wzorów uczyniła z nich modny dodatek, a zaawansowane technologie pozwoliły na ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Okulary, jak biżuteria czy dodatki, są doskonałym dopełnieniem stylizacji. To także część naszego wizerunku, tego, jak postrzegają nas inni. Odpowiednio dobrane pozwalają podkreślić największe atuty twarzy i ukryć ewentualne mankamenty. Z mnóstwa dostępnych dziś wzorów można wybrać te z profesjonalnymi soczewkami oraz w najmodniejszych kształtach.

Pin-up girl czy hippie?
Decydując się na okulary przeciwsłoneczne, warto prześledzić najnowsze trendy. W modzie jest więcej niż jeden kształt, więc każdy może odnaleźć swój idealny model.

Dla wielbicieli estetyki lat 80. XX w. idealnym wyborem będą modele o sporych rozmiarach, futurystycznych i fantazyjnych kształtach, gradalnych (cieniowanych) soczewkach i błyszczących detalach zdobiących oprawy.

Modne są też modele retro nawiązujące do lat 50. Miłośniczki stylu pin-up girl mają dziś w czym wybierać. Nieśmiertelny kształt kocich oczu powraca w tym sezonie w swej klasycznej, uwodzicielskiej formie, jaką nosiły i spopularyzowały Audrey Hepburn czy Merlin Monroe.

Kolejnym wyraźnym trendem jest styl hippie i nawiązanie do szalonych lat 70. Skoro powracają dzieci kwiaty, to i nierozerwalnie z nimi związany model okularów o idealnie okrągłych soczewkach. W tegorocznych propozycjach mamy zarówno małe klasyczne lenonki z subtelnymi detalami i lustrzanymi soczewkami, jak i duże, wyraziste okrąglaki ozdobione biżuteryjnymi dodatkami np. kryształkami Swarovskiego.

Korekcja i ochrona przed słońcem
Osoby z wadą wzroku, które niejednokrotnie rezygnowały z ochrony przeciwsłonecznej i w okresie letnim mrużyły oczy dziś mogą skorzystać z nowatorskiego rozwiązania – okularów 2w1. Na polskim rynku można kupić okulary Solano Clip-On, czyli oprawę korekcyjną wraz z nakładką przeciwsłoneczną, która dzięki polaryzacji i profesjonalnemu filtrowi UV doskonale chroni nasze oczy i daje komfort widzenia.

Dostępne są także zestawy Clip-On SET, gdzie zamiast jednej mamy kilka nakładek przeciwsłonecznych. Nakładki różnią się kolorem, nadrukiem a także barwą soczewek, dzięki czemu możemy zmieniać wygląd okularów i bawić się modą każdego dnia.

Moda i jakość wykonania
Moda i podążanie za najnowszymi trendami to jedno, ale wybierając okulary warto zwrócić uwagę również na jakość ich wykonania, zastosowane materiały i technologie, dzięki którym okulary będą lekkie, komfortowe w noszeniu i będą nas cieszyć więcej niż jeden sezon.
Nowoczesne rozwiązania technologiczne służą naszym oczom ale też dają możliwości stworzenia niezwykle oryginalnych okularów, które intrygują swoim wyglądem.

Soczewka nylonowa z powłoką Mirror HD

Soczewka polikarbonowa z polaryzacją i filtrem UV

Regulowane nanośniki

Monelowa oprawa

Diamond Cut

Soczewka nylonowa z powłoką Mirror HD

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych kierujmy się nie tylko modowymi trendami ale i jakością zastosowanych w nich soczewek. To one będą odpowiadały za ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym lub jej brak. Warto wybrać te, które mają filtr UV oraz polaryzację. Soczewki polaryzacyjne zablokują oślepiające refleksy i sprawią, że obraz przez nie widziany będzie bardziej przejrzysty, wyraźny a kolory wyostrzone.

Współczesna optyka okularowa nie zna ograniczeń. Najbardziej zaawansowane technologie producenci łączą dziś z najświeższymi trendami. W prawdziwym gąszczu najróżniejszych kształtów, wzorów i kolorów wystarczy znaleźć model idealny.

Udostępnij Tweetnij Wykop